Problem z lekko opuchniętymi dziąsłami u 20-latki

Witam, ostatnio zauważyłam, a raczej wyczułam, że mam lekko opuchnięte dziąsła, głównie po wewnętrznej stronie, zauważyłam także na dziąsłach między zębami mam czerwone kropki. Nie leci mi krew, jedynie wyczuwam metaliczny posmak w buzi, ale ani razu podczas szczotkowania czy jedzenia nie wykryłam śladów krwi, odczuwam również ból dziąseł a czasami nawet mnie szczypią. Czy może to być początek paradontozy a może to zwykłe zapalenie dziąseł, które da się zwalczyć maścią? Mam 20 lat, a wizytę u dentysty mam wyjątkowo późno.

Do czasu wizyty warto pamiętać o dobrej higienie jamy ustnej, oprócz szczotkowania również nitkowanie. Czasem zdarza się, że pasta do zębów (np. wybielająca lub o silnie miętowym smaku i zapachu) może podrażniać dziąsła. Polecam takie zalecane u osób z chorobami dziąseł i przyzębia.

Pozdrawiam