Odpowiednia rehabilitacja po złamaniu kości śródstopia

Witam. Wczoraj po 5 tygodniach od złamania podstawy V kości stopy zdjęto mi szynę. Lekarz stwierdził, że obejdzie się bez rehabilitacji. Powiedział, że mam machać stopą, krążyć kółka, rolować butelkę. Martwi mnie to, że mam całkowicie sztywne ścięgno Achillesa, boli w okolicach kostki jak tylko probuję postawić stopę na ziemi. Chłopak cały czas krzyczy na mnie, że mam próbować chodzić, ale to jest niemożliwe. Pod palcami czuję tak jakby prąd przechodził. Co robić? Na siłę próbować stawać?

Witam,
ból jest informacją zwrotną z organizmu o uszkodzeniu, wiec jeśli dodatkowo świadomie będzie się Pani wprowadzać w ból to dołoży pani do urazu a tkanki nie będą miały możliwości goić się i przebudowywać. Absolutnie nie wprowadzać się w ból, jeżeli trzeba to używać kul. Proponuję udać się jak najszybciej do terapeuty manualnego, który ruszy wszystkimi tkankami, poprawi przepływ płynów i nauczy jak i co po kolei robić w domu. Do czasu wizyty przy prysznicu gąbką w miare możliwości mocno rozcierać łydkę i piszczel. Jak kładzie Pani jakiś balsam na ciało to można wykorzystać ugniatanie przy rozprowadzaniu balsamu albo zatrudnić chłopaka jak mu tak zależy, że aż krzyczy.Pozdrawiam Dziękuję