Odpowiednie obuwie do joggingu

Zaczełam uprawiać jogging,lecz nie mam odpowiedniego obuwia,po paru dniach poczulam ból pod palcami w stopie,gdy stanę na palcach to boli pod stopą,a zwłaszcza pod drugim palcem.co w takiej sytuacji zrobić?

W sklepach specjalistycznych dla biegaczy proszę dobrać sobie chociaż typ obuwia (dynamicznie, na bieżni) -obsługa z pewnością pomoże.
Można też zrobić pedobarografię i na tej podstawie ustalić przyczynę i ewentualnie zrobić anatomiczne wkładki do butów