Odrętwienie dłoni przy dehydratacji krążka międzykręgowego

Opis badania "Wielopoziomowo cechy częściowej dehydr. krążka międzykr., na poz.:C6-C7 obecność protruzji na ok. 2-3 mm z nieznacznym modelowaniem worka oponowego, zwężeniem otworów międzykr. obustronnie z większym nasileniem zmian po stronie lewej." Po 2 tyg. zabiegów (laser,TENSE,fonoforeza) oraz leków przeciw-bólowo/zapalnych i rozluźniających ból zelżał i zwiększył się zakres ruchowe ale pozostało odrętwienie lewej dłoni Jakie są opcje dalszego rozwoju/regresu dolegliwości i tej wady dysku?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli po zastosowanym leczeniu pozostało uczucie drętwienia koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą neurologiem. Jest to bowiem skutek zwężenia otworów międzykręgowych i ucisku na nerwy. Zdecydowanie wskazana jest dalsza terapia (być może także zabieg operacyjny). Brak dalszego postępowania może skutkować tym, że uczucie odrętwienia pozostanie na zawsze. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty.