Odróżnienie zmian hiperintensywnych demielinizacyjnych od naczyniopochodnych w obrazie MRI głowy
Witam serdecznie. Czy doświadczony radiolog jest w stanie odróżnić zmiany hiperintensywne demienilizacyjne od naczyniopochodnych w obrazie MRI głowy? Czy opis radiologa w przypadku takich zmian ma znaczenie? Bardzo dziękuje.

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Tak radiolog, który ma doświadczenie w opisywaniu badań MRI, jest w stanie rozróżnić te dwie zmiany od siebie. Najlepiej jeśli badanie było wykonane z kontrastem i z zastosowaniem odpowiedniego protokołu.
Pozdrawiam.