Odstające łopatki i znaczna lordoza u mężczyzny

Wady postawy/ kręgosłup. Mężczyzna 24 lata, 190 cm, 69 kg. Mam dwie rzucające się w oczy wady- myślę, że to odstające łopatki i znaczna lordoza (wypukłe plecy). Trzecia nie jest zauważalna, że tak powiem z ulicy przez osobę trzecią, ale także skolioza(?)- biodra nie są równe. Sytuacja nie jest nowa, przespałem, moja wina. Do jakiego lekarza się udać? Jak sytuacja wygląda w moim wieku? Zacząłem chodzić raz/2 tyg. na basen i wybierałem tydzień "zdrowie" krzesło (pracuję z komputerem)proszęoodp

Witam,

Z całą pewnością ze względu na "przespanie" problemu sama rehabilitacja zabierze Panu trochę więcej czasu niż zajęłaby małemu dziecku. Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który oceni Pańską sylwetkę a także zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Poza terapią w gabinecie, będzie trzeba stosować odpowiednie ćwiczenia w domu - dzień po dniu, a także skorygować swoją postawę ciała w codziennej funkcjonalności. W każdym bądź razie warto!