Krzywy kręgosłup i odstające łopatki

Witam, moje pytanie kieruję do specjalistów ortopedycznych..mam krzywy kręgosłup i odstające łopatki czy korektory postawy przynoszą jakieś korzystne rezultaty? chociażby pomagają przywrócić nawyk utrzymania właściwej postawy ciała?

Szanowna Pani,
wszystko co zmieni Pana nawyki prowadzące do wad postawy będzie dobre. Sugeruję ćwiczenia na basenie, chód na płaskiej podeszwie.