Odstawienie preparatu Venlectine

Po jakim czasie po ustąpieniu objawów można odstawic leki przeciwdepresyjne ? (venlectine) ? Biore je juz 5 miesiecy, odczuwam znaczna poprawe i chce odstawic poniewaz tyje po nich bardzo.

Magdalena Mroczek

Leki należy brac przynajmniej pół roku. Jeśli depresja występowała już wcześniej leki należy brac dłużej niż 6 miesięcy-decyzję o tym kiedy je odstawic najlepiej podjąc po konsultacji z lekarzem.

 Lek. Magdalena Mroczek

Dzień dobry
w leczeniu depresji jest konieczne tzw leczenie podtrzymujące tzn czas potrzebny na utrwalenie poprawy, jeśli odstawi Pani lek wcześniej to, po pewnym czasie dojdzie do nawrotu objawów. Proszę omówić swoje wątpliwości z lekarzem prowadzącym.