Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak to zrobić?

Witam! Moje wątpliwości dotyczą odstawienia tabletek antykoncepcyjnych, a dokładnie sposobu odstawienia, czy mogę z dnia na dzień, ot tak, przestać je brać czy jest jakaś metoda początkowego zmniejszonego dawkowania? Jakie objawy mogą towarzyszyć odstawieniu? Zaznaczę jedynie, że tabletki biorę od 18 m-cy i nie miałam żadnych efektów ubocznych. Serdecznie dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witaj,
jeżeli odstawisz tabletki " z dnia na dzień" nie będzie to miało skutków ubocznych może jedynie wystąpić wcześniej krwawienie. Warto odstawić tabletki po skończonym opakowaniu tak by krwawienie pojawiło się w określonym terminie. Warto pamiętać, że po odstawieniu tabletek nie mają już one działania antykoncepcyjnego i należy się odpowiednio zabezpieczać- np. prezerwatywa. Jeżeli planujesz ciążę - warto odczekać co najmniej 3 pełne cykle w celu uzupełnienia niedoborów witaminowych i kwasu foliowego.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy