Odstawienie tabletek - czy konieczne przy narkozie?

Mam problem, ponieważ 12 czerwca mam leczenie zębów pod narkozą, a to przypada na 3 dzień miesiączki. W związku z tym mam pytanie, czy lepiej jest odstawić tabletki teraz w środku opakowania tak, aby okres przyśpieszyć, czy nie robić przerwy między opakowaniami i zażyć 3 tabletki z kolejnego opakowania tak, aby okres opóźnić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli chce Pani zmienić datę wystąpienia miesiączki tak, aby nie przypadała na dzień leczenia zębów (z medycznego punktu widzenia nie jest to konieczne), to najbezpieczniej jest przyjąć całe kolejne opakowanie bez robienia przerwy. Proszę jednak pamiętać, że niektóre środki stosowane w narkozie mogą osłabiać działanie tabletek i z tego względu warto przez tydzień po leczeniu zębów stosować prezerwatywy.