Odstawienie tabletek - pierwsze opakowanie

Dzień dobry! Od kilku dni zaczęłam pierwszy raz zażywać tabletki jednofazowe dwuskładnikowe. Niestety, od tego czasu czuję się okropnie, mam mdłości, a nie przyjmuję ich nawet tydzień... Do tego mam problemy z uchem, a na ulotce wyczytałam, że to jest skutek uboczny, ale bardzo rzadki... mam pytanie... jeśli odstawię tabletki, to jak będzie wyglądał mój cykl???

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli odstawi Pani tabletki antykoncepcyjne, to cykl będzie trochę "zwichrowany", ale jeśli ma Pani dokuczliwe dolegliwości związane ze stosowaniem leku, to nie należy się tym specjalnie przejmować. W najbliższym cyklu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej owulacja może nastąpić nieco później niż zwykle, a ponieważ miesiączka jest ściśle związana z jajeczkowaniem (występuje zwykle około 2 tygodnie po owulacji), to także ona może wystąpić nieco później niż zwykle (8-10 dni).

Pozdrawiam!