Odstawienie tabletek w połowie blistra

Wzięłam 14 tabletek, dziś powinna być 15. Chciałabym jednak przesunąć okres i mieć go w nadchodzącym tygodniu, tak więc po zażyciu 14 tabletek, a nie 21. Czy jednak działanie antykoncepcyjne nie bedzie zmniejszone? Ostatni stosunek był dwa dni temu. Wolałabym uniknąć brania 2 opakowań na raz. Czy podczas brania 2 opakowań nie występuja pewne skutki uboczne, plamienia, gorsze samopoczucie, spadek libido?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Ze względów medycznych lepszym postępowaniem jest przyjęcie dwóch blistrów pod rząd niż odstawienie tabletek w połowie blistra. W tym drugim przypadku znacznie częściej dochodzi do zaburzeń miesiączkowania i ogólnego rozregulowania hormonalnego.
Skuteczność preparatu zostanie zachowana pod warunkiem, że nowe opakowanie rozpocznie Pani nie później niż w 8 dniu przerwy.
Pozdrawiam.