Odstraszacz owadów

Ostatnio zakupiłem na aukcji internetowej ultradźwiękowy elektroniczny odstraszacz do owadów. Urządzenie to potrafi wytwarzać fale ultradźwiękowe niesłyszalne dla ucha ludzkiego o zmiennej częstotliwości o łącznej mocy aż 160 decybeli. Moje pytanie jest następujące, czy to urządzenie jest bezpieczne dla zdrowia ludzkiego?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jeśli urządzenie posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa oraz zostało dpouszczone do sprzedaży w Polsce to może być wykorzystywane w mieszkaniach  i nie powinno mieć negatywnego wpływu na organizm człowieka.

Pozdrawiam