Odwapnienie stawu biodrowo-krzyżowego

Witam. Od 6 miesięcy mam bóle kręgosłupa.Bół promieniuje do nogi-kolano, dretwiej mi boczna część prawego pośladka i część uda. Nie mogę spać, ani siedzieć.Ortopeda na podstawie rtg stwierdził odwapnienie stawu biodrowo-krzyżowego, i 2 kręgów l4 l5 oraz odprysk jednego z kręgów l5. Dostałam skierowanie na MR jednakże termin badania mam dopiero na przyszły rok. Lekarz wydał zakaz dzwigania ciężarów i schylania się. Czy te zmiany są poważne? Czy ten odłamek należy usunąć chirurgicznie?Dziękuje.

To za mało informacji
Prosze zastosować się do zaleceń Lekarza.
Czy nie ma nadwagi? Czy ogólny stan zdrowia jest dobry?? Szczeg ólnie groźna nadwaga i brak ruchu!
To młody wiek na odwapnienia?!
Może to raczej zwyrodnienia stwów i dyskopatia kregosłupa.