Ogniska bezpowietrzne w rtg płuc
witam serdecznie w dniu dzisiejszy podczas badania rtg pluc stwierdzono zdjecie rtg klatki piersiowej w rzucie p-a wykazuje w polu dolnym lewego pluca rozsiane ,niewielkie ogniska bezpowietrzne- zmiany bliznowate wsrod ktorych nie mozna wykluczyc zapalnych.poza tym zmian w plucach nie stierdza sie. w lewej wnece powiekszone wezly chlonne, nie mozna wykluczyc pojedynczych wezlow w prawej. nieznacznie poszerzone gorne srodpiersie

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Obszary bezpowietrzne mogły powstać na skutek przebytego stanu zapalnego. Powiększone węzły chłonne również mogą mieć podłoże infekcyjne. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.