Ograniczenie dializ a poziom kreatyniny

czym grozi ograniczenie dializ do jednej tygodniowo przy kreatyninie 4,7

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, sama kreatynina jest tylko jednym z wielu parametrów funkcji nerek ale mogę powiedzieć, że na pewno gdy potrzeba dializ jest około 3-4 razy w tygodniu to ograniczenie do 1 nie zapewni odpowiedniego usuwania toksyn metabolicznych z organizmu i może to doprowadzić do niewydolności nerek i wielu innych narządów a w konsekwencji do zgonu. Pozdrawiam.