Okaleczanie, płaczliwość a depresja

Chyba mam depresję. Nienawidze siebie i swojego życia. Ciągle płacze, staram się unikac ludzi. wydaje mi się że wszystko jest bez sensu. Kiedy się zdenerwuje często wymyślam sobie różne kary. Jednak najbardziej martwi mnie to że często się okaleczam. Najczęsciej biję się po głowie z całej siły. Nie potrafie nad tym zapanowac. Boję sie że zrobie sobie jakąs krzywde. Czym to grozi i co zrobic żeby przestac w ten sposób reagowac na stres?

Prawdopodobnie rzeczywiście jest to depresja ale taką diagnozę postawić Pani może wyłącznie psychiatra po przeprowadzeniu rozmowy z Panią. Istnieją leki które pomogą Pani uporać się z tym stanem. Doradzam tez zdecydowanie psychoterapię skoncentrowaną na nauczeniu Pani regulowania swoich emocji, tak by to Pani panowała nad nimi a nie one nad Panią.Pozdrawiam!

W przypadku zaburzeń związanych z samouszkodzeniami, a także w depresji konieczne jest konsultacja psychiatryczna i psychologiczna, w tym rozpoczęcie psychoterapii. Proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem, który zdiagnozuje i pokieruje Pani leczeniem.