Niedożywienie a depresja

W wieku 17 lat stosowałam diete odchudzająca, potem jadłam bardzo mało by utrzymać wagę(47 kg przy wzroście 166). Po 4 miesiącach miałam nagły kompletny spadek nastroju. Z dnia na dzien nic dla mnie nie miało sensu, miałam nawet mysli samobójcze i prawie wszystkie objawy depresji(a nie miałam powodu do depresji, żadnych problemów) Chciałam zapytać czy niedożywienie moze byc tego przyczyną? I czy po powrocie do zdrowego odżywiania depresja powinna minąć czy juz to nie pomoże?

W przypadku depresji konieczne jest konsultacja psychiatryczna i psychologiczna, w tym rozpoczęcie psychoterapii. Jeśli miała Pani także inne zaburzenia (w tym zaburzenia jedzenia) proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem, który zdiagnozuje i pokieruje Pani leczeniem.