Brak chęci do życia a podejrzenie depresji

Normalnie nie mam chęci budzić się rano, jeść, funkcjonować, zawaliłam pracę, ostatnio obowiązki domowe. Czy mogę podejrzewać depresje?

Dzień dobry!

Każdy z nas miewa w życiu trudniejsze okresy. Nie każdy smutek, żal, rozczarowanie musi oznaczać depresję, ani też nie musi się w nią przerodzić. Nigdy jednak nie można także depresji całkowicie wykluczyć.
Diagnozę może postawić lekarz psychiatra lub psycholog podczas osobistej konsultacji, po zebraniu większej ilości szczegółowych informacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Podobne objawy mogą być sygnałem depresji. Na pewno stanowią poważny kryzys, dlatego warto działać i skonsultować się z lekarzem psychiatra i psychologiem. Zaproponują najlepsze możliwe sposoby poradzenia sobie z trudnością.