Okołooskrzelowe zagęszczenie zapalne zasercowe w płucu lewym

24 lata, od 10 lat leczę się na nadciśnienie bez zdiagnozowanej przyczyny po pobycie w szpitalu. Ostatnio dokuczał mi dyskomfort w klatce piersiowej. Wykonałem prywatnie EKG,ECHO,hematologia,morfologia (norma). RTG Klatki: 'okołooskrzelowe zagęszcz. zapalne zaserc. w pł. lewym.' OB 17,4 mg/l. Bez gorączki ani przeziębienia. Kardiolog zalecił leżenie i Augmentin 1000 2x1 14 dni.Sugerując że mogą być to także resztki wysięków krwi po wypadku autem. Czy lek nie jest za silny a kierunek słuszny?

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jakiego urazu doznał Pan podczas wypadku komunikacyjnego. Sugeruje kontakt z chirurgiem, a do tej pory zastosowanie się do zaleceń kardiologa, który miał, w przeciwieństwie do mnie, możliwość badania i oceny badań dodatkowych,

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.