Okresowe stany depresyjne i uzależnienie od kofeiny

Witam.Mam 19 lat i zauważyłam,że z roku na rok jest coraz gorzej.Od 4 lat mam okresowe stany depresyjne(przez rok zmagałam się z uzależnieniem od kofeiny,lecz udało mi się to zwalczyć)brak motywacji,brak pomysłu na siebie, zmienne nastroje(potrafię się cieszyć bez powodu,jakbym brała lub paliła coś lub wpaść w gniew z powodu jakieś drobiazgowej sprawy) ,uczucie pustki,jękliwość,okresowa bezsenność,problemy z koncentracją,częste otępienie .Stany depresyjne zaczęły się już od gimnazjum.

W podobnej sytuacji warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem , psychoterapeutą. Diagnostyka, podjęcia farmakoterapii i psychoterapii pomoże w osiągnięciu równowagi psychicznej i powrotu do satysfakcjonującego funkcjonowania.