Stany depresyjne oraz odczuwanie okresowych lęków

Mam 38 lat. Od dziesięciu lat miewam stany depresyjne oraz odczuwam okresowo lęki, natomiast w sposób przewlekły brak energii, apatię, zniechęcenie, ciągłe zmęczenie jak również brak zainteresowania życiem seksualnym. Od trzech lat zażywam parogen w dawce 40 mg. Badanie poziomu testosteronu wykazało niski jego poziom (dolna granica). Czy możliwe jest łączenie parogenu z przyjmowaniem testosteronu w tabletkach bądź w plastrach. Lekarz jakiej specjalności może wdrożyć leczenie testosteronem?

Obniżenie poziomu libido może być także związany z innymi (psychologicznymi) aspektami funkcjonowania. Zachęcałabym do omówienia tego ze swoim lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą. Lub tez rozpoczęcia psychoterapii (jeśli jeszcze Pan nie jest w procesie psychoterapeutycznym).

Dzień dobry, jeżeli chodzi o łączenie leków proszę się skonsultować z lekarzem psychiatrą. Pisze pan, że leczy się od 10 lat ale stan się utrzymuje, zastanawiam się z jakiego powodu nie zdecydował się pan na psychoterapię indywidualną lub grupową, która jest główną metoda leczenia przyczyn stanów depresyjnych? Pozdrawiam.