Okropne fałdy na brzuchu, można się ich pozbyć?

Witam:) Mam 22 lata,171 wzrostu i ważę 53,5 kg to jest moja stała waga. Czy się odchudzam czy nie i tak po kilku dniach zawsze jest 53,5. Mam ładna figurę, chude, długie nogi ale 3 okropne fałdy na brzuchu jest pofałdowany cellulitem w pasie (72cm!!!) zero talii. Latem biegałam codziennie 45 min., ale tylko nogi jeszcze bardziej się umięśniły i schudły, a już teraz są jak patyki. Brzuszki też nie działały. Teraz nie jem po 18stej, zdrowo się odżywiam (warzywa na parze z ryba lub kurczakiem chleb czarny itp., czasem coś z czekolady),jem błonnik. Myślę, że jeszcze raz postaram się codziennie 45-60min rowerek i owjiać się pasem plus ćw. na brzuch i dieta. Nie wiem już co robić:( Proszę o pomoc. Te fałdy mam całe życie nawet jak ważyłam 48kg do mojego 171 wzrostu parę lat temu.
22 LAT ponad rok temu

Witam,

Na wyszczuplenie brzucha proponuję zestaw: 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejście do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Do tego możesz dodać ćwiczenia rozciągające po każdym treningu - tzw. streching.
Do tego proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdziesz na naszej stronie np.:
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-brzucha-dolny-odcinek-0
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-wzmacniajace-miesnie-brzucha
http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesnie-brzucha-z-wykorzystaniem-prz...
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesien-prosty-brzucha-0
Pamiętaj jednak, że taki zestaw należy wykonywać minimum 3 razy w tygodniu po około 45-60 minut.

Efekty nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku miesiącach regularnych treningów.

Dodatkowo dieta oparta o zdrowe nawyki żywieniowe pozwoli Ci na utratę tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha.

Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Proszę pamiętać również o unikaniu tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, słonych przekąsek, chipsów, tłustych mięs i serów, słodkich i gazowanych napoi oraz słodyczy. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb.
Nie prawdą jest też, że ostatni posiłek należy jeść przed 18. Jeśli chodzisz spać o 23 kolacja o 18 będzie zbyt wczesna i organizm zacznie się zabezpieczać gromadząc tłuszcz. Należy jeść na 3 godziny przed snem.

Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.