Omamy wzrokowe - co się ze mnie dzieje?

Witam. Od pewnego czasu (4 miesiące), gdy spojrzę na zegarek, głównie na elektroniczny, widzę godziny, np. 14:14, 12:12, 17:17, 23:23. Zdarza się to bardzo często, codziennie nawet po kilka razy. Jestem bardzo zaniepokojona, ponieważ 2 lata temu miałam objawy omamów wzrokowych i słuchowych, które trwały przez jakieś 3 lata. Cierpiałam na bezsenność. Jednak nie byłam z tym u lekarza. Czy są jakieś powody do obaw? Czy to może być choroba psychiczna? Proszę o odpowiedź, Pozdrawiam. Zmartwiona

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Na podstawie opisu, szczególnie tak krótkiego, nie jest możliwe zdiagnozowanie problemu. Pani zachowanie i myśli niepokoją Panią, dlatego warto, żeby zgłosiła się Pani na konsultację do lekarza psychiatry. Utrzymywanie się tego rodzaju objawów może być związane z rozwojem zaburzeń psychicznych. Jednak, to czy w Pani przypadku jest to zaburzenie oraz jakiego rodzaju może orzec lekarz na bezpośredniej wizycie. Psychiatra będzie mógł również zadecydować, czy wymaga Pani leczenia i jak ono ma wyglądać.

Pozdrawiam