Omamy wzrokowe i przewidzenia

Dzień dobry. Mam jakieś dziwne przywidzenia. Ostatnio podczas kąpieli widziałam ster włosów w którą były powtykane gumki ortodontyczne. Wcześniej będąc na weselu zauważyłam nagle moją nauczycielkę biegnącą prze całą salę. Kiedyś też widziałam skaczącego kota po ramieniu mojej ciotki. Obawiam się tego i myślę że może być to jakaś choroba. Prosiłabym o szybką odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Na podstawie Twojego opisu trudno jest ocenić, co może być przyczyną takich omamów. Mogą być one spowodowane między innymi problemami neurologicznymi, okulistycznymi czy też psychicznymi. Dlatego warto, abyś w pierwszej kolejności zgłosiła się do lekarza pierwszego kontaktu, który w razie konieczności skieruje Cię na odpowiednie badania.
Pozdrawiam

Witam Panią
Pani „dziwne przywidzenia” mogą negatywnie
wpływać na Pani zdrowie psychiczne.
Dlatego konieczna jest konsultacja psychologiczna
i psychiatryczna.
Niezmiernie ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie ewentualnie psychoterapię, gdyż Pani wzrokowe
omamy mogą przerodzić się w poważne zaburzenia.
Proszę nie zwlekać. Tylko w ten sposób może Pani odzyskać
spokój, równowagę wewnętrzną.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl