Operacja przepukliny okołopępkowej u dziecka

Witam chcialam sie dowiedziec kiedy jest najlepszy czas na zoperowanie przepukliny okolopepkowej u dziecka?Stwierdzono tak owa u mojego 2 letniego synka i p.doktor powiedziala ze sie nie spieszy z operacja.Czy to mu nie zagraza w zaden sposob i czy faktycznie nalezy poczekac,jesli tak to jak dlugo?Dziekuje

Nie odpowiem konkretnie na te pytania bez bezpośredniego badania. Skoro chirurg badający dziecko stwierdził, że z operacją można poczekać to oznacza, że przepuklina na pewno nie zagraża dziecku i nie budzi niepokoju. Z reguły z taką przepukliną oczekuje się nawet i do 5 roku życia.