Operacja rekonstrukcji ścięgna palca a ryzyko zakażenia HIV

Witam serdecznie.Mam 30 lat.Przede mną operacje rekonstrukcji ścięgna palca w prawej ręce.Chcę się zapytać jak duża istnieje możliwość zarażeniem się podczas niej sepsą , lub wirusem HiV.Bardzo się niepokoję , że może do takiej sytuacji dojść.Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

To sytuacja skrajnie rzadka, żeby w ogóle do niej mogło dojść. Obowiązkiem każdej placówki zdrowotnej jest zapewnie pełnego bezpieczeństwa pod względem jakiegokolwiek zakażenia.