Operacja wyciągnięcia gwoździa śródszpikowego z kości udowej

Czy wyciagnięcie gwozdzia śródszpikowego z kosci udowej może czekać powyżej 2 lat od operacji ( np 3-4lata bo takie sa terminy) bez negatywnych skutków dla zdrowia? gdzie w Krakowie robia takie operacje najlepiej? Złamałam noge w Austrii wiec tam tez byłam operowana. Czy wyciagniecie tego gwozdzia to trudna operacja, bo lekarz mówiła ,ze moze być to trudniejsze niz załozenie?

Czy wyciagnięcie gwozdzia śródszpikowego z kosci udowej może czekać powyżej 2 lat od operacji ( np 3-4lata bo takie sa terminy) bez negatywnych skutków dla zdrowia?
- Tak może poczekać, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że im dłużej czeka się na usunięcie takiego gwoździa tym ta procedura będzie trudniejsza.
Gdzie w Krakowie robia takie operacje najlepiej?
- Można taką procedurę wykonać w każdym ośrodku szpitalnym ortopedycznym w Krakowie i poza tym miastem. Ten zabieg nie jest skomplikowany i wszędzie powinien być wykonany dobrze.
Czy wyciagniecie tego gwozdzia to trudna operacja, bo lekarz mówiła ,ze moze być to trudniejsze niz załozenie?
- Tak może być i na pewno będzie ciężej im dłużej się będzie czekało, bo dochodzi do silnego zrostu gwoździa z kością co znacznie utrudnia jego usunięcie.