Opieka nad pacjentem z rakiem prostaty

Dzien dobry pracuje jako opiekunka osob starszych w niemczech Moj pacjent cierpi na raka prostaty Czy Robie cala pielegnacje ciala ta inymna takze ..uzywam rekawiczek Pan ma cewnik .Obawiam sie mozliwoscia zakazenia mojego organizmu Pomimo wszystko ...czy jest to zasadne?? Prosze o odpowiedz  z Gory dziekuje

Nie, to nie ma znaczenia, czy podopieczny choruje na raka, czy nie. Zachowanie zasad epidemiologicznych ochroni Panią zawsze. Stąd używamy rękawiczek. Chronimy i siebie i podopiecznych przed krzyżowym przeniesieniem chorób. Pani stanowi zagrożenie tak samo dla Pacjenta, jeżeli ma obniżoną odporność. To obustronne zaufanie. Obawa przed wyimaginowaną infekcją jedynie psuje relacje i nie pozwala w pełni oddać się tej pomocy.

Nie powinno Pani zagrażać zarażenie się jakąkolwiek chorobą od pacjenta jeśli będzie Pani przestrzegała zasad , które zapewne są wymagane i opisane w umowie o pracę!!! zż