Brak ochoty na jedzenie jako objaw demencji

Witam Pracuje w Niemczech jako opiekunka osób starszych Moja podopieczna ma 83lata Podczas mojego pobytu a trwa on 7 tygodni Pani zaczęła przyjmować coraz mniejsze ilości jedzenia a nawet podczas posiłku wypluwać Poinformowałam o tym najbliższych ale nikt nie zareagował po moim wyjezdzie Pani która mnie zmienia stwierdziła że Babcia nie reaguje nie pije i nie je a nawet teraz jest tak słaba że nie można jej przetransportować na wózek inwalidzki Czy to może być demencja?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej, utrata napędu życiowego, apatia brak chęci do przyjmowania pokarmów mogą być objawem demencji jak też bardzo częstej u osób w podeszłym wieku depresji.