Czy zmniejszenie dawki sterydów powodujących jaskrę jest dobrym rozwiązaniem?

Witam, proszę o pomoc. Moja babcia ma chorobę mięśni- Miastenię. Obecnie znajduje się na oddziale Intensywnej terapii w poważnym stanie. Lekarz prowadzący babcie na uwage okulisty ze babcia dostanie jaskry od sterydów zareagował zmniejszeniem jej dawki lekow z 20 na 5 mg. czy to normalne? babcia po jakimś czasie od zmniejszenia dawki zznalazła się w szpitalu z zaostrzonymi objawami choroby, gdzie złamała rękę. Następnego dnia leżała pod tlenem już a następnie wylądowała na OIOMIe pod respiratorem bo nie mogła oddychać. Leży tam od kilku dni lekarze każdego dnia zwiększają jej dawke leków które przyjmowała wczesniej....co jeszcze możemy zrobić? lekarze probuja odlaczac respirator w ciagu dnia ale narazie nie ma wiekszej poprawy...

Szanowna Pani,
po pierwsze trzeba widzieć co to za jaskra? i na ile zepsuła ona oczy. Czyli ciśnienie, ostrość wzroku, HRT, pole widzenia i jakie leki przyjmuje babcia na jaksrę.

Po otrzymaniu odpowiedzi na to pytnaie będzie wiadomo czy z powodu tej jaskry babci grozi jakieś niebezpieczeństwo w postaci utraty widzenia czy nie.
Pani babcia to nie młoda osoba lat 2o która ma przed sobą 60 lat życia.
Procesy u osób starszych mogę przebiegać dużo wolniej niż u młodych osób.

Jeżeli odstawienie sterydów powoduje zaostrzenie choroby podstawowej i zagrożenie życia to moim zdaniem nie należy och odstawiać.Raczej należy tak dobrać leczenie okulsityczne leczenie okulistyczne żeby było dobrze.

Ale wszytskie te rzeczy są indywidowalne i nie da się na nie dopowiedzieć przez internet.

Powninna Pani to wszystko zebrać razem żeby ktoś miał ogląda całościowy sprawy a nie po kawałku.
Powodzenia