Jak sobie radzić z brakiem ochoty na pieszczoty?

Mam 23 lata i mam wspaniałego chłopaka. Jesteśmy razem 18 miesięcy, a od 4 miesięcy mieszkamy razem. Wiem, że on bardzo mnie kocha i zależy mu na mnie. Z mojej strony jest podobnie. Wiem, że go bardzo kocham i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Jednakże od kilku tygodni nastąpiła pewna zmiana w moim zachowaniu. Mam całkowity brak ochoty na jakiekolwiek pieszczoty. Nie lubię, kiedy on mnie dotyka czy całuje. Nawet delikatne gładzenie ręki czy nogi jest dla mnie nie do wytrzymania. Po prostu nie sprawia mi to przyjemności. Seks również nie jest dla mnie zadowalający. Robię to, bo wiem, że jemu bardzo na tym zależy, a ja nie chcę go stracić. Nie wiem co mam robić... Zażywam tabletki antykoncepcyjne, więc być może one maja wpływ na moje zachowanie. Co mam robić? Marlena

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Warto, żeby zastanowiła się Pani, czy zachowanie zmieniło się po rozpoczęciu brania tabletek, czy też inne czynniki miały na nie wpływ. Zamieszkanie z partnerem to bardzo ważny krok w życiu, który może powodować różnego rodzaju problemy. Warto, żeby zajrzała Pani w głąb siebie i zastanowiła, czy w tej sytuacji nie czuje się Pani zagrożona i czy brak ochoty na pieszczoty oraz bliskość nie jest wywołany lękiem i obawami wywołanymi zmianą życiowej sytuacji.
W sprawie tabletek może się Pani zgłosić do lekarza ginekologa. Jeżeli natomiast okaże się, że problemy są natury psychicznej, czyli wywołane problemami i zmianami w Pani życiu, to warto skorzystać np. z pomocy osób bliskich, zaufanej przyjaciółki lub psychologa. W takiej sytuacji rozmowa o Pani samopoczuciu i zmianie zachowania może pomóc Pani uświadomić sobie, co jest przyczyną problemu i jak zmienić ten stan.
Pozdrawiam