Opis badania rentgenowskiego klatki piersiowej

Jak mozna zrozumiec nastepujacy opis badania rentgenowskiego klatki piersiowej? "Niewielkie, dobrze ograniczone zacienienie klp po stronie prawej -zmiana oplucowa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana opłucnowa zdecydowanie wymaga dokładniejszej diagnostyki pod okiem specjalisty pulmonologa. Skierowanie do specjalisty wystawi Pani/Panu lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.