Opis prześwietlenia RTG kręgosłupa
prosze o interpretacje wyniku przeswietlenia kregoslupa. Poglebienie lardozy ledzwiowej.Poziome ustawienie kosci krzyzowej.Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach M-KR pogranicza L-S. Drobne osteofity na brzegach trzonow kregow L. Jak to leczyc .Dziekuje z gory

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.