Opis RTG kręgosłupa i lordoza u 45-latki
Witam serdecznie Oto opis RTG mojego kręgosłupa Prawie całkowite odprostowanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego. W zakresie części kostnych kręgosłupa szyjnego widoczne są zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcające ze zwężeniem szpary międzykręgowej C6-C7. Pracuję około 10lat jako kasjerka-sprzedawca w markecie. Czy mam powód do zmartwień. Proszę o odpowiedź. ANNA

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Witam,
niestety opis sugeruje liczne problemy z kręgosłupem w przyszłości - mogą pojawić się bóle kręgosłupa promieniujące do kończyn.
Istotne będzie włączenie większej ilości ruchu, wysiłku fizycznego, odpowiedniej pozycji podczas snu, odpowiedniej poduszki i materaca.