Opis RTG kręgosłupa i praca fizyczna

witam. Pracuję w sklepie gdzie się dużo dźwiga i przewozi palety wózkiem paletowym.Od kilku lat też trochę odstają mi łopatki.Ostatnio boli mnie kręgosłup i nie miałam żadnych wypadków ani urazów.Zrobiono mi rtg kręgosłupa oto opis z którego nic nie rozumię : zaburzenie ciągłości blaszki granicznej górnej w części przedniej trzonu L4 (niezrośnięte jądro kostnienia/kręg obrąbkowy do różnicowania z efektem pourazowym-jaki wywiad?).Obniżenie wysokości przestrzeni L5/S1 czy to coś poważnego

Lek. Tomasz Budlewski

Czy nigdy w życiu nie było upadków? urazów? wypadków? Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza ortopedy.