Opis wyniku badania RTG płuc u 35-latka
Witam, mam 35 lat, nie palę, w marcu miałem pierwszy raz w życiu lekkie zapalenie płuc, a w kwietniu lekarz medycyny pracy zlecił rtg płuc, opis: ,,Pola płucne bez uchwytnych zmian ogniskowych. Sylwetka sercowo -naczyniowa w granicy normy. Obne wnęki płucne nieco zagęszczone, najpewniej przez sumację cieni naczyniowych-do ewentualnego porównania z badaniami poprzednimi". Proszę o wyjaśnienie czym może być spowodowana jest ta nieprawidłowość?

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
W opisie RTG nie ma jednoznacznej nieprawidłowości. Wymagana jest kontrola z innym badaniem. Taki stan gdyby było nowym znaleziskiem może wynikać z przebytego niedawno zapalenia płuc.