Opis wyniku badania TK płuc

Witam proszę o opisanie wyniku tk: pojedyncza zmiana miekkotkankowa na granicy segmentow 4 i 5 pluca prawego obecnie wielkosci 6,3x6,8x4,4mm (poprzednio 5,6x3,4x2,3mm). Opisany guzek na przekroju poprzecznym ma ksztalt oselkowaty. Obustronnie w segmentach 5-tych przysercowo widoczne sa obszary zageszczen z obecnoscia bronchogramu powietrznego w pierwszej kolejnosci sugerujace sladowe zmiany wloknisto-niedodmowe, byc moze z towarzyszacymi niewielkimi rozstrzeniami oskrzeli.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie