Wynik scyntygrafii perfuzyjnej płuc 74-letniej osoby do analizy

scyntygrafia perfuzyjna pluc: Obustronnie widoczne sa slabo wydzielone obszary niejednorodnej perfuzji.Zwraca uwage rozlany deficyt perfuzji u podstawy lewego pluca-w pierwszej kolejnosci wynika z ucisku przez powiekszona sylwetke serca,jednak wskazana weryfikacja/nalezy wykluczyc inne przyczyny/ Wn: obraz moze odpowiadac zatorowosci-nieostre wydzielenie zmian przemawia za zmianami odleglymi w czasie,ktore ulegly czesciowej reperfuzji./czerwien.prawdziwa od 8lat,Hydroxycarbamid,duza meczliwosc.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.