Wynik tomografii komputerowej jamy brzusznej 61-latki

wynik tomo.jam.brzusz.-watroba w calosci powiekszona niejednokrotnie wzmacnia sie po kontrascie z uogolniona niejednorodna obnizona gestoscia w poziomie seg.IV,II/III wyrozniaja sie bardzo slabo odgraniczone ogniska o wyraznej obnizonej gestosci,sredniej wiejkosci 3,8cm obraz moze odpowiadac uszkodzeniu miaszu watrobowego,nie mozna wykluczyc mozliwych naciekow npl/meta?/Pechezyk zolciowy wielkosci w normie,sciana dyskretnie pogrubiala/do 2-3 mm/reszta organow o.k.----i co dalej o co chodzi.pozdr

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie wątroby. Nie można wykluczyć nowotworowego podłoża zmian. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.