Opis wyniku badania USG tarczycy w 8. miesiącu ciąży

Witam dzisiaj byłam na usg tarczycy a oto opis badania Miąższ normoechogeniczny , niejednorodny w prawym płacie zawierający hipoechogeniczna zmiane na dolnym biegunie o wym ok 9x5x7mm na dolnym placie taka sama zmiana o wym 4mm oraz torbiel z gesta trescia przegroda i mikrozwapnieniami o wym ok 7x5x6 mm. Bardzo proszę o interpretacje czy jest sie czym martwic ? Dodam ze jestem w 8 miesiacu ciaży.

Guzki wydają się nie podejrzane ale wymagają biopsji cienkoiglowej. Ale decyzję podejmie po konsultacji i badaniu hormonów endokrynolog. Trzeba poczekać do porodu. Warto więc zapisać się do endokrynologa ,żeby zgrać to w czasie.