Opóźniające się krwawienia w czasie 7-dniowej przerwy?

Witam, mam 25 lat, od mniej więcej 4 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Ostatnią tabletkę biorę w niedzielę i od 4 lat regularnie dostawałam krwawienia w nocy środa/czwartek lub czwartek nad ranem. W zeszłym miesiącu krwawienie opóźniło się i dostałam je dopiero w piątek w południe. W tym miesiącu było to samo, przy czym krwawienie nastąpiło jeszcze później, bo dopiero w piątek wieczorem. Czy mam powody do zmartwień? Dodam, że tabletki biorę w miarę regularnie, tzn. żadnej nigdy nie opuszczam, bardzo rzadko zdarza mi się przyjąć tabletkę z opóźnieniem, ale maks. 1-2 godziny. Czy możliwe, że jest to spowodowane za długim czasem przyjmowania tabletek? Nie chciałabym mieć później żadnych problemów z zajściem w ciążę i zastanawiam się, czy nie powinnam odstawić tabletek? Dodam, że badania robię corocznie z dobrymi wynikami (ostatnie robione w maju zeszłego roku). Może od tego czasu coś się zmieniło na niekorzyść? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niekiedy zdarza się tak, że błona śluzowa macicy z czasem przyjmowania tabletek przyrasta w coraz mniejszym stopniu. W związku z tym może zdarzyć się tak, że miesiączki są coraz mniej obfite. Wątpię, aby w Pani przypadku był to objaw, którym należy się martwić. Jeśli jednak nadal ma Pani obawy, proponuję odwiedzić swojego ginekologa.