Opóźnienie miesiączki a stres

Witam. Mam pytanie o powody i możliwości wystąpienia cyklu bezokresowego. Okres powinnam dostać pięć dni temu, Dodatkowo mam bole podbrzusza a nie jestem w ciąży, ale ostatnio przeżywałam duży stres i wiele emocji w związku z rozstaniem. Czy to mogło opóźnic okres? Czy wogole się nie pojawi (cykl bezokresowy)? Proszę o pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zdecydowanie stres może być powodem opóźnienia wystąpienia miesiączki. Proszę unikać stresów i obserwować swój organizm. Jeśli w ciagu kilku tygodnia okres się nie pojawi proszę skonsultować sie z ginekologiem. Pozdawiam