Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej i wystąpienie krwawienia z odstawienia a ryzyko ciąży

Witam, podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych na początku opakowania miało miejsce opóźnienie które mogło wynieść ponad 12 h, maksymalnie do 14. Jednak podczas 7dniowej przerwy wystąpiło normalne krwawienie. Czy w takim razie po rozpoczęciu kolejnego opakowania nie ma powinnam mieć powodów do obaw o ciążę ?

Witam serdecznie. W kolejnym cyklu nie musi się Pani obawiać ciąży. Można także nie wykonywać przerwy w antykoncepcji co z pewnością wpłynie na zachowanie antykoncepcji w 100% już teraz.