Opóźniony okres po silnej alergii i antybiotykoterapii

Ostatnio przeszłam bardzo mocna anginę ropną, która trwała prawie półtora tygodnia,brałam antybiotyki i nic nie jadłam i nie wiele spałam, i przez długi czas utrzymywała mi się wysoka temperatura około 39-40 stopni C. Teraz spóźnia mi się okres już 10 dzień lecz w miedzy czasie współżyłam z chłopakiem. Stosunek trał chwilkę, bez zabezpieczenia i bez wytrysku bardziej była to forma zabawy. Moje piersi są lekko nabrzmiałe tak jak przed okresem lecz nie mam innych objawów. Czy może to być ciąża?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opóźnienie miesiączki jak najbardziej może być wynikiem infekcji i antybiotykoterapii. Sugeruję zatem cierpliwie poczekać na krwawienie. Gdyby się nie pojawiło w ciągu najbliższych dni, proszę wykonać test ciążowy.