Opryszczka w okolicy oczu i nosa

Witam, lekarz zdiagnozował u mnie opryszczkę w okolicach oczu i nosa. Przez 10 dni przyjmowałam Heviran 800mg (3 razy dziennie) i maść. Niestety, część pęcherzyków nadal jest na twarzy - czy to normalne? Nalezy powtórzyć kurację czy poczekać aż reszta zmian ustąpi? pozdrawiam, marta

Jeśli zdiagnozowano opryszczkę w okolicy nosa i oczu, jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ może być to półpasiec ( charakterystyczny jest ból oka). Jeżeli więc objawy nadal się utrzymują, należy powtórzyć kurację doustną najlepiej preparatem Inozyny w odpowiedniej dawce dobranej przez lekarza 4xdz przez okres 7-10 dni. Pozostanie tylko przy leczeniu zewnętrznym, może grozić rozwojem choroby i być przyczyną groźnych powikłań z utratą wzroku włącznie.