Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leku Heviran a objawy grypy

Witam. Z powodu infekcji wirusem HPV od 10 dni przyjmuję doustnie heviran w dawce 1000 mg przez 5 dni i 800mg przez kolejne 5 dni. Przedwczoraj trochę zmarzłam i dziś pojawiły się objawy grypodobne. (Katar, ból gardła, ból stawów, ból głowy). Czy to możliwe żeby złapać wirusa podczas przyjmowania leku antywirusowego? Czy mogą to być objawy zupełnie czegoś innego?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Badania krwi - żelazo

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Rozumiem, że lek stosuje Pani z powodu wirusa HSV - czyli wirusa opryszczki. Grypę wywołuje inny wirus i jest możliwe, że podczas kuracji zainfekowała się Pani wirusem grypy. Sugeruję stosować leczenie objawowe. W przypadku braku poprawy wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy