Stosowanie leku Heviran a objawy grypy

Witam. Z powodu infekcji wirusem HPV od 10 dni przyjmuję doustnie heviran w dawce 1000 mg przez 5 dni i 800mg przez kolejne 5 dni. Przedwczoraj trochę zmarzłam i dziś pojawiły się objawy grypodobne. (Katar, ból gardła, ból stawów, ból głowy). Czy to możliwe żeby złapać wirusa podczas przyjmowania leku antywirusowego? Czy mogą to być objawy zupełnie czegoś innego?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Rozumiem, że lek stosuje Pani z powodu wirusa HSV - czyli wirusa opryszczki. Grypę wywołuje inny wirus i jest możliwe, że podczas kuracji zainfekowała się Pani wirusem grypy. Sugeruję stosować leczenie objawowe. W przypadku braku poprawy wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym.