Opuchlizna dłoni i nóg a problemy z krążeniem

Witam, mam 33lata i mam barczo często opuchnięte nogi a czasami również dłonie. Rodzice leczą się na nadcisnienie(tata), mama miala bardzo niskie aż parę lat temu miała mikrowylew do mózgu, dziadkowie tez mieli różne problemy z krążeniem, czy te obrzęki mogą być związane z krążeniem?

Witam Panią,

Jak najbardziej obrzęki mają związek z krążeniem. Proszę udać się do lekarza i skonsultować problem tym bardziej że w rodzinie były opisane przez Panią problemy.
Obrzęki nóg mogą też być spowodowane brakiem ruchu, siedzącą pracą czy zatrzymaniem wody w organizmie.
Nie widząc Pani ciężko ustalić przyczynę, niezbędna jest konsultacja lekarska.

Powodzenia
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk