Opuchlizna hemoroidów na odbycie

Jakiś czas temu miałem wrażenie, że mam drobne hemoroidy, lecz nie przeszkadzały one w życiu codziennym. Obecnie od 2 dni urósł mi on i jest spuchnięty- przy siadaniu, czy wypróżnianiu boli. Co należy zrobić? Lekarz rodzinny --> poprosić skierowanie o usunięcie hemoroidów, czy o skierowanie na wizytę do proktologa? A może lekarz rodzinny powinien obejrzeć i zaproponować coś? Póki co czytałem o metodach Barrona, bądź wymrażaniu.. W jakich placówkach w Krakowie można uzyskać pomoc w tym zakresie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na ostry stan zapalny hemoroida. Sugeruję konsultację z lekarzem rodzinnym, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz wdroży właściwe leczenie. Warto jednak także umówić się na planową wizytę u proktologa w celu zaplanowania dalszego leczenia - być może także zabiegowego.