Guz znajdujący się przy odbycie

W ciągu ok tygodnia pół cm od odbytu urósł mi guz, wielkości dojrzałej czereśni, zawsze miałem tam delikatne wgłębienie jednak nigdy nie krwawiło czy bolało, guz również nie krwawi, nie boli jedynie trochę uwiera przy siadaniu. Po około dwóch tygodniach zaczął się zmniejszać. Od zawsze wypróżniam się kilka razy dziennie, i nic się nie zmieniło odkąd guz urósł. Co mogło spowodować, że pojawił się taki guz, czy to mogą hemoroidy bo guz nie wychodzi z odbytu tylko jest obok?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może tak, są to hemoroidy, ale konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. proponuję koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu lekarz określi konieczność dalszej diagnostyki/ odpowiednich konsultacji.